×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

e-petrol.pl: drożejąca ropa naftowa nie przyniosła radykalnych zmian cen na stacjach paliw

Autor: PAP Opublikowano: 16 sierpnia 2023 15:57

Drożejąca ropa nie przyniosła radykalnych zmian cen na stacjach paliw - ocenili w środę analitycy portalu e-petrol.pl. Wskazali, że obecnie za tankowanie benzyny Pb95 i LPG najmniej płaci się w województwie świętokrzyskim - 6,55 i 2,68 zł/l. Diesel z ceną 6,38 zł/l jest najtańszy w Wielkopolsce.

"Mimo zdecydowanie drożejącej w ostatnim czasie ropy naftowej, której cena przekroczyła nawet 88 dolarów za baryłkę, połowa sierpnia nie przynosi radykalnych zmian w cennikach stacji paliw" - stwierdzili analitycy e-petrol.pl w środowym komentarzu.

Z najnowszego badania stacji zrealizowanego przez portal wynika, że 95-oktanowa benzyna i olej napędowy podrożały o grosz i kosztują średnio 6,64 i 6,45 zł/l. "Po trwającej trzy tygodnie stabilizacji autogaz potaniał natomiast o grosz do poziomu 2,78 zł/l" - dodano.

"Aktualnie za tankowanie Pb95 i LPG najmniej płaci się w województwie świętokrzyskim - 6,55 i 2,68 zł/l. Diesel z ceną 6,38 zł/l jest najtańszy w Wielkopolsce" - wskazali analitycy.

Najwyższe ceny paliw e-petrol.pl zarejestrował na Mazowszu oraz Dolnym Śląsku. "W centralnej części Polski najwięcej kosztuje benzyna 95 i olej napędowy: 6,70 i 6,52 zł/l. Na południowym zachodzie kraju jest najdroższy autogaz, za którego litr płaci się 2,93 zł" - podali analitycy.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz