×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

e-petrol.pl: na półmetku wakacji tankowanie paliw jest najdroższe od dwóch miesięcy

Autor: PAP Opublikowano: 26 lipca 2023 15:11

Na półmetku wakacji na stacjach paliw rosną ceny benzyn i oleju napędowego; koszty tankowania są najwyższe od ponad dwóch miesięcy - wskazali w środę analitycy e-petrol.pl. Zwrócili uwagę, że mimo drożejącej benzyny i ropy, autogaz tanieje.

"Obserwując to, co od początku lipca działo się na giełdach naftowych można było się spodziewać, że paliwa w Polsce zaczną drożeć. Na hurtowym rynku wzrost cen notowaliśmy już w ubiegłym tygodniu i przed końcem miesiąca niekorzystne dla kierowców zmiany zobaczyliśmy też na stacjach" - zwrócili uwagę analitycy e-petrol.pl.

Wskazali, że na półmetku wakacji na stacjach paliw ceny benzyny i oleju napędowego rosną, a koszty tankowania są najwyższe od ponad dwóch miesięcy. Według danych e-eptrol.pl benzyna bezołowiowa 95 i olej napędowy w ostatnich dniach podrożały o 5 gr i kosztują odpowiednio 6,54 zł/l i 6,34 zł/l. "Z podwyżkowej tendencji wyłamał się jedynie autogaz. W tym tygodniu jego notowania spadły o kolejne dwa grosze i litr LPG na stacjach kosztuje średnio 2,79 zł." - wskazali eksperci.

"W ujęciu regionalnym benzyna 95-oktanowa cały czas najtańsza jest na Opolszczyźnie, gdzie kosztuje średnio 6,44 zł/l. Olej napędowy w najkorzystniejszych cenach kupują kierowcy tankujący na wschodzie Polski - litr diesla najtańszy jest na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, gdzie kosztuje 6,24 zł/l" - podał e-petrol.pl.

Analitycy dodali, że tankowanie jest obecnie najdroższe w województwie kujawsko-pomorskim. "Litr popularnej Pb95 w tym regionie to średnio wydatek na poziomie 6,60 zł, a diesel kosztuje tam 6,37 zł, tyle samo co na Mazowszu" - poinformował e-petrol.pl.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz