×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

e-petrol.pl: w II poł. sierpnia sytuacja cenowa na stacjach nie zmieniła się radykalnie

Autor: PAP Opublikowano: 23 sierpnia 2023 15:45

W drugiej połowie sierpnia sytuacja cenowa na stacjach nie zmieniła się w sposób radykalny – przekazali eksperci e-petrol.pl w środę. Średnia cena Pb95 wynosi 6,65 zł/l, oleju napędowego 6,45 zł/l, a LPG – 2,75 zł/l – zauważyli.

"W drugiej połowie sierpnia, zgodnie z prognozami e-petrol.pl sytuacja cenowa na stacjach nie zmieniła się w sposób radykalny, a największy - trzygroszowy - ruch w dół dotyczy autogazu" - stwierdzili analitycy e-petrol.pl w środowym komentarzu.

Z badania portalu wynika, że benzyna Pb95 podrożała o grosz, do 6,65 zł/l, a cena oleju napędowego od ubiegłego tygodnia utrzymuje się na poziomie 6,45 zł/l. Litr LPG kosztuje 2,75 zł - zauważono.

Aktualnie tankowanie benzyny 95-oktanowej - ocenili eksperci e-petrol.pl - jest najtańsze na Opolszczyźnie i Górnym Śląsku, z przeciętną ceną na poziomie 6,60 zł/l. Najniższe ceny diesla są w Wielkopolsce - 6,39 zł/l. Autogaz jest najtańszy w woj. świętokrzyskim, ze średnią ceną na poziomie 2,65 zł/l - zwrócono uwagę.

Wskazano, iż najwyższe ceny Pb95 i oleju napędowego - odpowiednio 6,69 zł/l i 6,48 zł/l - odnotowano na Podlasiu.

"Tyle samo płaci się za benzynę na Mazowszu, a za olej napędowy na Dolnym Śląsku. To województwo, na równi z zachodniopomorskim, jest też najdroższe z uwagi na cenę LPG - litr tego paliwa kosztuje tu 2,92 zł" - podsumowano.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz