×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

e-petrol.pl: w przyszłym tygodniu możliwe dalsze obniżki cen paliw

Autor: PAP Data: 08 września 2023 12:39

Ceny na stacjach paliw spadają, a w przyszłym tygodniu możliwe są dalsze obniżki - ocenia portal e-petrol.pl. Jako przyczynę analitycy portalu wskazują na spadek cen hurtowych w Polsce.

Według danych e-petrol.pl, w mijającym tygodniu benzyna 95 potaniała średnio o 8 groszy na litrze, diesel o 6 groszy, a jedynie autogaz podrożał - średnio o 6 groszy. Analitycy portalu oceniają, że w przyszłym tygodniu obniżki mogą się jeszcze pogłębić, e-petrol.pl szacuje, że średnia cena benzyny 95 wyniesie 6,51-6,62 zł za litr, oleju napędowego - 6,33-6,45 zł za litr, a autogazu - 2,78-2,85 zł za litr.

Jak przypomina e-petrol.pl, w mijającym tygodniu w oficjalnych cennikach rafinerii dominowały obniżki, a ewenementem jest widoczna cenowa relacja oleju napędowego w Polsce i na rynkach zagranicznych - krajowa produkcja diesla jest wyceniana praktycznie poniżej europejskich notowań.

Portal podkreśla, że początek września przynosi na polskich stacjach paliw obniżki cen, mimo że baryłka ropy naftowej kosztuje około 90 dol., europejskie notowania paliw zbliżają się do tegorocznych maksimów, a złotówka słabnie w relacji do dolara.

Notowany w Polsce spadek cen w hurcie i detalu, przy drożejącej ropie i produktach naftowych na świecie powoduje, że import stał się nieopłacalny i coraz częściej w przestrzeni medialnej padają pytania o zagrożenia związane z brakiem paliwa na stacjach - wskazuje e-petrol.pl.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz