×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Elbląg: Rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego na 2024 rok

Autor: PAP Opublikowano: 23 lipca 2023 09:58

Od poniedziałku mieszkańcy Elbląga mogą zgłaszać pomysły przedsięwzięć do realizacji z budżetu obywatelskiego na 2024 rok. Władze miasta przeznaczyły na ten cel ponad 4,1 mln zł.

Jak poinformował elbląski magistrat, podobnie jak w ubiegłych latach odbędą się konsultacje dla mieszkańców, podczas których będzie można skorzystać z pomocy przy wypełnianiu wniosku i uzyskać najważniejsze informacje.

Pomysły zadań do realizacji z budżetu obywatelskiego będą przyjmowane od 24 lipca do 11 sierpnia. Opiniowanie zgłoszonych wniosków nastąpi w między 6 a 15 września. Głosowanie odbędzie się między 12 października a 9 listopada, natomiast 6 grudnia zostaną ogłoszone wyniki.

Pula środków na realizację zwycięskich zadań w 12. budżetu obywatelskiego wynosi ok. 4,1 mln zł: ponad 1,3 mln zł przeznaczono na inicjatywę ogólnomiejską, a po 555 tys. zł na zadania w poszczególnych okręgach, w tym po 30 tys. zł na tzw. małe projekty.

W poprzednim elbląskim budżecie obywatelskim wzięło udział ponad 5,2 tys. głosujących. Do wyboru mieli 43 zadania, w tym 11 ogólnomiejskich.

Idea tzw. budżetu partycypacyjnego polega na zwiększeniu wpływu obywateli na wykorzystanie miejskich finansów. Ma to podnieść zaufanie lokalnych społeczności do działań podejmowanych przez władze gmin.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz