×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Enea: Skarb Państwa zaoferował ponad 988 mln zł za LW Bogdanka

Autor: PAP Data: 21 sierpnia 2023 14:51

Skarb Państwa złożył ofertę odkupu spółki Lubelski Węgiel "Bogdanka" po 45 zł za akcję, czyli za ponad 988 mln zł - poinformował w poniedziałek właściciel Bogdanki, energetyczna spółka Enea. Zapłata miałaby zostać uregulowana w obligacjach skarbowych - dodano.

Jak poinformowała Enea w komunikacie giełdowym, oferta Skarbu Państwa dotyczy nabycia pakietu 21 mln 962 tys. 189 akcji spółki Lubelski Węgiel "Bogdanka" (LWB) należących do Enei po 45 zł za jedną akcję.

Cena za pakiet akcji LWB stanowiący własność Enei zostanie uregulowana w formie skarbowych papierów wartościowych przekazanych za pośrednictwem Funduszu Reprywatyzacji - podała energetyczna spółka.

Zgodnie z informacjami Enei, reprezentujący Skarb Państwa Minister Aktywów Państwowych poinformował, że Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził, iż nie istnieje obowiązek zgłoszenia i uzyskania jego zgody na przeprowadzenie transakcji.

Po ogłoszeniu oferty notowania Bogdanki zaczęły rosnąć. O 14.20 akcje spółki wyceniano na 34,02 zł, a o 14.40 już na 39,2 zł.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz