×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Firmy ruszają na rekrutacyjne łowy

Autor: PAP Data: 31 lipca 2023 06:52

Niemal dziewięciu na dziesięciu polskich pracodawców zamierza w II półroczu szukać nowych pracowników - czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

Jak pisze dziennik, specjaliści IT, pracownicy produkcyjni, finansiści i księgowi oraz sprzedawcy - to ich będą najczęściej szukać firmy, które planują w II półroczu br. rekrutować nowych pracowników.

"Takich firm jest całkiem sporo, gdyż plany rekrutacyjne na najbliższe miesiące ma zdecydowana większość, bo aż 87 proc. z 1200 pracodawców objętych najnowszym badaniem firmy rekrutacyjnej Hays Poland" - czytamy w "Rzeczpospolitej", która opisuje wyniki badania jako pierwsza.

Jak dodano, 93 proc. firm zamierza szukać stałych pracowników.

"Wprawdzie większość firm zamierza prowadzić rekrutacje w II połowie roku, lecz ta grupa jest już mniejsza niż rok wcześniej (92 proc.) czy nawet w I półroczu br., gdy niemal każdy z badanych pracodawców szukał nowych pracowników" - zauważa "Rz".

Jak podaje gazeta, z raportu Hays Poland wynika, że 75 proc. firm planujących w II półroczu br. rekrutację nowych pracowników spodziewa się trudności w ich pozyskiwaniu. "Tylko 6 proc. przewiduje, że będzie to łatwiejsze niż w pierwszej połowie roku, podczas gdy 26 proc. obawia się, że rekrutacje będą teraz jeszcze trudniejsze" - czytamy.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz