×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Francja: Media: kobieta została zgwałcona w Paryżu po wyjściu z baru; coraz więcej tego typu przypadków w stolicy

Autor: PAP Data: 16 sierpnia 2023 19:48

W nocy z poniedziałku na wtorek w 10. dzielnicy Paryża w północnej części miasta doszło do gwałtu na kobiecie, która nocą wyszła z baru – napisał dziennik „Le Figaro”, podkreślając, że w ostatnim czasie miało miejsce wiele takich wypadków w stolicy Francji.

Ofiara, obywatelka Austrii, spędziła wieczór z przyjaciółką w jednym z barów, a po opuszczeniu lokalu około godz. 1.40 była śledzona przez napastnika. W pewnym momencie mężczyzna rzucił się na nią na ulicy, zgwałcił, a następnie uciekł, wsiadając do autobusu - napisał dziennik, powołując się na źródła policyjne.

W Paryżu doszło w ostatnim czasie do kilku gwałtów i napaści na tle seksualnym. Niedawno miał miejsce zbiorowy gwałt na 27-letniej turystce z Meksyku, co wywołało dyskusje o bezpieczeństwie kobiet w stolicy Francji.

W nocy z piątku na sobotę na placu Republiki policja ujęła dwóch pijanych mężczyzn, którzy napastowali seksualnie turystkę. Kilka dni wcześniej miał miejsce gwałt na kobiecie, która spała przy otwartym oknie w 11. dzielnicy Paryża.

Według danych paryskiej prefektury policji w 2021 r. na ulicach stolicy popełniono 110 gwałtów, czyli około dziewięciu miesięcznie - informuje dziennik.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz