×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego: 43 firmy w finałowym Konkursie "Teraz Polska"

Autor: PAP Data: 26 maja 2023 17:06

43 firmy zakwalifikowały się do ścisłego finału Konkursu "Teraz Polska" - poinformowała w piątek Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego. Dodano, że najlepsze polskie produkty, usługi i przedsięwzięcia innowacyjne zostaną ogłoszone podczas poniedziałkowej gali w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Jak napisano w komunikacie, finał 33 edycji Konkursu "Teraz Polska" odbędzie się w poniedziałek 29 maja br.

Wskazano, że w tym roku do ścisłego finału zakwalifikowały się 43 firmy, a o zdobycie Godła "Teraz Polska" ubiegały się: 23 produkty, 14 usług i 6 innowacji. Wśród nominowanych - jak zaznaczono - znalazły się przedsiębiorstwa z wielu branż, m.in. budowlanej, maszynowej, spożywczej, informatycznej, finansowej, medycznej, elektrotechnicznej, czy edukacyjnej i innowacyjnej. Poinformowano, że laureatów Konkursu wyłania Kapituła Godła "Teraz Polska" składająca się z autorytetów życia społecznego, gospodarczego, naukowego i kulturalnego.

Przypomniano, że dotychczas w konkursie wzięło udział ponad 7000 firm reprezentujących wszystkie branże krajowej gospodarki, spośród których nagrodzono łącznie ponad 800 polskich laureatów. "Znajdziemy zarówno duże polskie przedsiębiorstwa z sukcesami eksportowymi, jak i małe rodzinne firmy" - napisano.

W tegorocznej edycji do ścisłego finału Konkursu zakwalifikowały się 43 firmy, a o zdobycie Godła "Teraz Polska" ubiegały się: 23 produkty, 14 usług i 6 innowacji m.in. z branży budowlanej, maszynowej, spożywczej, informatycznej, finansowej, medycznej, elektrotechnicznej, czy edukacyjnej, innowacyjnej.

Zaznaczono, że w ciągu ponad 30 lat swojego istnienia Godło "Teraz Polska" stało się najbardziej rozpoznawalnym znakiem jakości. "Badania pokazują, że dla ponad 80 proc. konsumentów jest ono symbolem najwyższej jakości produktów i usług, a dla laureatów konkursu +Teraz Polska+ jest synonimem prestiżu i przyczynić może się do zwiększenia zaufania, lojalności klientów, rozpoznawalności i konkurencyjności firmy" - zaznaczono.

Dodano, że w tym roku po raz jedenasty poznamy także laureatów Konkursu "Wybitny Polak", w ramach którego nagradzane są osoby, które swoją działalnością i zaangażowaniem propagują pozytywny wizerunek Polski i Polaków na świecie. Wskazano, że wśród laureatów Konkursu są zarówno Polacy mieszkający w kraju, jak i osoby na stałe przebywające poza jego granicami, często znane i szanowane na emigracji, a wciąż anonimowe w ojczyźnie.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz