×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Gaz na europejskim rynku we wtorek tanieje w granicach 1 proc.

Autor: PAP Data: 16 maja 2023 17:15

Gaz w holenderskim hubie TTF we wtorek po południu tanieje w granicach 1 proc. Wyceny kontraktów na najbliższe miesiące są na poziomie 32-33,5 euro za MWh.

Kontrakty na czerwiec staniały o 0,7 proc., do 32 euro za MWh. Gaz z dostawą w lipcu również staniał o 0,7 proc., do poziomu 32,5 euro za MWh. Notowania sierpniowe spadły o ponad 0,7 proc. i są na poziomie niemal 33,3 euro za MWh.

Kontrakty na miesiące jesienne i zimowe staniały o 2-3 proc. Notowania na wrzesień są na poziomie 35 euro za MWh, na kolejne miesiące rosną stopniowo aż do poziomu niecałych 51 euro za MWh za gaz z dostawą w lutym 2024 r.

W dniu ataku Rosji na Ukrainę, 24 lutego 2022 r., notowania gazu na TTF przekraczały 128 euro za MWh. W szczytowym momencie, w sierpniu 2022 r., ceny gazu sięgały 350 euro za MWh.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz