×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Gaz-System przekazał 551 tys. zł na materiały edukacyjne dla szkół

Autor: PAP Data: 31 sierpnia 2023 14:47

Operator gazociągów przesyłowych Gaz-System przekazał gminom i szkołom 551 tys. zł na materiały edukacyjne i sprzęt sportowy. Jak podała spółka w komunikacie, w ramach programu "Gaz-System dla Edukacji" wsparcie otrzymają szkoły w 29 gminach.

Przekazanie symbolicznych czeków po 19 tys. zł odbyło się w czwartek w Warszawie. Tegoroczna IV edycja programu "Gaz-System dla Edukacji" obejmuje szkoły w 29 gminach, w których działa operator - eksploatuje krajową sieć przesyłową gazociągów oraz prowadzi inwestycje strategiczne zapewniające bezpieczeństwo energetycznego Polski. To Kozienice, Głowaczów, Przelewice, Pyrzyce, Kozielice, Bielice, Gryfino, Odolanów, Koniusza, Kocmyrzów-Luborzyca, Słomniki, Celestynów, Karczew, Stanisławów, Wiązowna, Końskowola, Sadkowice, Grudziądz, Lubicz, Płużnica, Raciążek, Lubanie, Kwidzyn, Rybnik, Sławków, Chełmek, Jaworzno, Lubraniec oraz Świnoujście.

"Wspieranie edukacji to bardzo ważny obszar naszej działalności dobroczynnej i sponsoringowej. Mam nadzieję, że pomoce dydaktyczne dla pracowni szkolnych pozwolą dzieciom lepiej zrozumieć zagadnienia z fizyki i chemii, a sprzęt sportowy zainspiruje najmłodszych do prowadzenia zdrowego stylu życia i umożliwi czerpanie radości z aktywności fizycznej" - powiedział prezes Gaz-Systemu Marcin Chludziński, cytowany w komunikacie spółki.

Program Gaz-Systemu objęła patronatem pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Anna Łukaszewska-Trzeciakowska. "+Gaz=System dla Edukacji+ jest godnym do naśladowania przykładem współdziałania spółek Skarbu Państwa z otoczeniem społecznym, w którym funkcjonują" - podkreśliła.

Zapowiedziała jednocześnie, że 4 września spółki energetyczne inwestujące na Pomorzu oficjalnie zadeklarują wsparcie w kształceniu przyszłych energetyków poprzez sfinansowanie powiatowego centrum energetyki i współpracę merytoryczną z dużą szkołą.

Należący w 100 proc. do Skarbu Państwa Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce oraz jest właścicielem terminala LNG w Świnoujściu.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz