×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Gdańsk: Podpisano umowę na przebudowę dwóch ulic na terenie Głównego Miasta

Autor: PAP Data: 17 maja 2023 17:54

W środę podpisano umowę na przebudowę ulic Czopowej i Dylinki w Gdańsku. Prace mają zakończyć się w listopadzie br. – poinformowała w środę Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska przekazała w komunikacie, że przebudowa ulic Czopowej i Dylinki obejmie modernizację istniejących chodników wraz z remontem nawierzchni jezdni. "W ramach tych prac dojdzie do przebudowy niezbędnej infrastruktury, tj. kanalizacji deszczowej, wodociągu, oświetlenia, sieci ciepłowniczej oraz kanalizacji teletechnicznej" - poinformowała.

"Umowę podpisano z Firmą Budowlano-Drogową Prasbet. Koszt prac to niemal 2,8 mln złotych. Koniec robót drogowych przewidziano w listopadzie 2023, a odbiorów w styczniu 2023 roku. Zadanie będzie wspólnie koordynowane przez DRMG i GIWK" - podała Aneta Niezgoda.

Wyjaśniła, że projekt otrzymał wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. "Inwestycja przy ul. Czopowej i ul. Dylinki będzie realizowana również ze środków z budżetu miasta w ramach zadania +Rewaloryzacja ulic Głównego Miasta+. W ostatnim czasie w ramach tego programu przeprowadzono remonty m.in. ul. Pańskiej czy ul. Węglarskiej. Trwa realizacja robót na ul. Ogarnej"- tłumaczy w komunikacie Aneta Niezgoda.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz