×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Gdańsk: Zakończyła się budowa wewnętrznej drogi w Porcie Gdańsk

Autor: PAP Opublikowano: 28 sierpnia 2023 09:16

W Porcie Gdańsk dobiegła końca budowa wewnętrznej drogi wraz z systemem kanalizacji deszczowej i uzbrojeniem terenu w okolicy terminala kontenerowego Baltic Hub - poinformowała w poniedziałek Aneta Urbanowicz z Portu Gdańsk.

Jak podała Urbanowicz, dzięki tej inwestycji możliwy jest dojazd do terenów przeznaczonych do komercjalizacji.

"Droga o betonowej nawierzchni liczy ok. 350 m długości i 7 m szerokości. Zlokalizowana jest między ulicami: Kontenerową i Antoniego Grabarczyka. Przeznaczona jest pod intensywny ruch ciężki. Ma sześć zjazdów - po dwa na każdą nieruchomość przewidzianą do dzierżawy" - dodała Urbanowicz.

W ramach inwestycji wykonano odwodnienie drogi oraz terenów przeznaczonych do komercjalizacji - wybudowano sieć kanalizacji deszczowej - grawitacyjnej i tłocznej wraz z przepompownią oraz zbiornik retencyjno-rozsączający, umożliwiający odbiór wód opadowych i roztopowych z nowo wybudowanej drogi i terenów przewidzianych do dzierżawy. Jak podaje spółka, wykonano też uzbrojenie - wodociąg, kanalizację sanitarną, sieci elektroenergetyczne i teletechniczne.

Wiceprezes Portu Gdańsk Kamil Tarczewski podał, że inwestycja została zrealizowana z myślą o przyszłych kontrahentach, również takich, których działalność może wymagać ponadnormatywnego zapotrzebowania na media - np. magazyny wysokiego składowania z kontrolowaną temperaturą.

"Działamy tak, aby Port Gdańsk był gotowy na rosnące potrzeby rynkowe. Dzięki takiemu podejściu jesteśmy od kilku lat najszybciej rozwijającym się portem w Europie. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na najem terenu o powierzchni 3,2 ha, który został uzbrojony oraz skomunikowany w ramach tej inwestycji" - wskazał wiceprezes Portu Gdańsk, cytowany w przesłanym PAP komunikacie.

Zadanie było realizowane w trybie "zaprojektuj i buduj". Umowa została podpisana na początku 2021 r. Wykonawcą inwestycji było konsorcjum firm: Roverpol Sp. z o.o. i Rover Infraestructuras S.A. Wartość kontraktu opiewała na 12,8 mln zł.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz