×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

GDDKiA: 12 ofert w przetargu na 24 km odcinek Sokółka-Czarna Białostocka trasy S19

Autor: PAP Opublikowano: 08 września 2023 17:35

12 ofert wpłynęło w przetargu na projekt i budowę 24 km odcinka Sokółka-Czarna Białostocka trasy S19 -poinformowała w piątek po południu po otwarciu tych ofert Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.

Najniższą cenę 828,8 mln zł brutto zaproponowała firma Stecol Corporation z Chin, najdroższą ponad 1,1 mld zł Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor sp. z o.o.

Wartość przetargowego zamówienia wynosiła blisko 815,9 mln zł brutto, co oznacza, że wszystkie zaproponowane przez firmy ceny przekraczają ją.

"Dodatkowe kryteria spełnili wszyscy" - podała GDDKiA.

Planowany 24 km odcinek drogi ekspresowej S19 ma być przedłużeniem już budowanego odcinka S10 od granicy z Białorusią w Kuźnicy do Sokółki. Mają powstać obwodnice: Sokółki, miejscowości Geniusze i Straż oraz Czarnej Białostockiej. Ma to wyprowadzić ciężki ruch z tych miejscowości - choć obecnie drogowe przejście graniczne w Kuźnicy - tak jak pozostałe w Podlaskiem drogowe przejścia z Białorusią - są zamknięte. Obwodnice mają być połączone z S19 czterema węzłami drogowymi: Sokółka Zachód, Geniusze, Straż i Czarna Białostocka.

Zbudowana droga ma być dostosowana do nośności 11,5 tony na oś. Wykonawca wybierze z jakiego materiału będzie wykonana nawierzchnia drogi.

"Powstaną 22 obiekty mostowe, dziewięć z nich będzie pełniło funkcje przejść dla zwierząt, a dwa będą obiektami nad linią kolejową nr 6 i nr 57 oraz linią kolejową wąskotorową. Wykonanych zostanie także siedem przepustów umożliwiających migrację zwierząt małych i płazów" - podała GDDKiA.

Drogowcy przypomnieli w komunikacie, że S19 w Podlaskiem będzie miała 177 km długości, będzie realizowana w 15 odcinkach inwestycyjnych.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz