×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

GIOŚ zwiększył liczbę punktów pomiarowych monitoringu interwencyjnego na rzekach

Autor: PAP Opublikowano: 19 lipca 2023 11:54

Zwiększono z 28 do 31 liczbę punktów pomiarowych monitoringu interwencyjnego na Odrze; dodano również dwa punkty pomiarowe na rzece Pszczynce, bezpośrednim dopływie Wisły – poinformował w środę Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ).

W komunikacie przypomniano, że sieć punktów tzw. monitoringu interwencyjnego na rzekach nie jest stała, lecz rozszerzana na bieżąco w miarę potrzeb.

Do niedawna na Odrze było 28 takich punktów wzdłuż całej długości rzeki. W środę GIOŚ poinformował o dodaniu kolejnych trzech. "Odra, jej dopływy, kanały i starorzecza badana jest w 31 lokalizacjach" - podano.

Inspektorat utworzył też dwa punkt pomiarowe na rzece Pszczynce, która jest bezpośrednim odpływem Wisły.

W komunikacie podkreślono też, że w pięciu punktach monitoringu interwencyjnego próbki badane są codziennie. To punkty na Kanale Gliwickim oraz w czterech miejscach na Odrze - w województwach śląskim, opolskim, dolnośląskim, lubuskim i zachodniopomorskim.

"Zwiększenie liczby punktów pomiarowych to rezultat prowadzonych działań i bieżących analiz. Jest to również odpowiedź na stale zmieniające się warunki panujące w rzekach, a także reakcja na wykrycie złotych alg w rzece Pszczynce" - dodano.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz