×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Gorzów Wlkp.: Kolejne mieszkania komunalne do wynajmu w zamian za remont

Autor: PAP Opublikowano: 07 sierpnia 2023 08:35

Prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki zdecydował o przedstawieniu oferty kolejnych 26 mieszkań komunalnych, które przyszły najemca musi wyremontować we własnym zakresie – poinformował w poniedziałek Dariusz Wieczorek z Wydziału Promocji i Informacji UM Gorzowa Wlkp.

To trzecia taka decyzja prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego w tym roku. Łącznie od początku 2023 r. dla nowych lokatorów chcących podjąć się remontu mieszkań komunalnych przeznaczono 63 lokale.

"Uprawnione do zabiegania o takie mieszkanie są osoby umieszczone na liście przydziału lokali mieszkalnych na czas nieoznaczony, oczekujące na lokale zamienne oraz oczekujące na zamianę z urzędu z uwagi na stan zdrowia" - wyjaśnił Wieczorek.

Do remontu zostało wyznaczonych 26 lokali: trzy trzypokojowe, 13 dwupokojowych i 10 kawalerek. Są to lokale o powierzchni użytkowej od 22 m kw. do prawie 80 m kw., które wymagają remontu w zakresie prac: budowlanych, sanitarnych, elektrycznych, instalacji c.o. oraz wymiany stolarki okiennej i drzwiowej.

Osoby uprawnione do zabiegania o taki lokal mogą do piątku, tj. do 11 sierpnia, odebrać w Wydziale Spraw Społecznych urzędu miasta pisemne wskazanie do obejrzenia mieszkania. W przyszłym tygodniu (14-21 sierpnia) będą przyjmowane pisemne oferty przejęcia lokali.

W ub. roku oferta mieszkań komunalnych do remontu była przedstawiana czterokrotnie. Obejmowała łącznie 73 lokale mieszkalne, z czego 52 zostały przekazane do remontu.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz