×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Grupa Azoty: awaria na instalacji amoniaku w Zakładach Azotowych Kędzierzyn

Autor: PAP Opublikowano: 05 września 2023 20:22

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn poinformowała o awarii na instalacji amoniaku. W konsekwencji awarii czasowo zatrzymane zostały procesy produkcyjne na najważniejszych instalacjach – przekazała we wtorek Grupa Azoty.

Grupa Azoty S.A. poinformowała we wtorek o wystąpieniu awarii na instalacji amoniaku, o czym informację przekazała spółka zależna Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn.

"W konsekwencji awarii czasowo zatrzymane zostały procesy produkcyjne na najważniejszych instalacjach Spółki, w tym produkcja nawozów, kwasu azotowego, RSM, mocznika i alkoholi OXO" - wskazano.

Jak dodano, na podstawie aktualnie dostępnych informacji Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn nie jest w stanie wskazać wiążącego terminu usunięcia problemów technicznych i przywrócenia produkcji do stanu sprzed awarii.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a także - jak podaje na swojej stronie internetowej - silną pozycję na rynkach takich produktów jak: melamina, poliamidy, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa.

W skład Grupy Kapitałowej wchodzi ponad 50 spółek zlokalizowanych na terenie Polski i świata, m.in. Grupa Azoty SA (jednostka dominująca z siedzibą w Tarnowie), Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" SA, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" SA, a także Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn SA.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz