×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Gruzja: Media: opozycja protestuje pod hotelem w Kwareli po pogłoskach, że jest tam córka Ławrowa

Autor: PAP Data: 20 maja 2023 15:20

Przedstawiciele opozycji gruzińskiej i aktywiści protestowali w sobotę pod hotelem w mieście Kwareli na wschodzie kraju, w którym - według mediów - zatrzymała się córka szefa MSZ Rosji Siergieja Ławrowa, objęta sankcjami zachodnimi. Policja zatrzymała 16 osób.

Do incydentów doszło po tym, jak media poinformowały, że córka Ławrowa - Jekatierina Winokurowa przyleciała do Gruzji na wesele swojego szwagra. Niezależna rosyjska "Nowaja Gazieta.Jewropa" podała, za gruzińską redakcją Radia Swoboda i stacją telewizyjną Mtwari, że pod hotelem trwają protesty. MSW w Tbilisi poinformowało o 16 zatrzymanych - informuje gruziński portal Apsny.ge.

Mikrobus, którym jechali rosyjscy goście hotelu został obrzucony jajami, kompleks hotelowy otoczył kordon policji.

Przedstawiciele hotelu oświadczyli ze swej strony, że doniesienia o obecności córki rosyjskiego ministra nie są zgodne z rzeczywistością i że nie mają gości o nazwisku Ławrow. Władze Gruzji nie potwierdzały ani nie dementowały informacji o przyjeździe objętej sankcjami córki Ławrowa.

Do Tbilisi przybył w piątek pierwszy od 2019 roku samolot z Moskwy, co nastąpiło po przywróceniu przez Rosję zlikwidowanych cztery lata temu połączeń lotniczych. Opozycja gruzińska uważa przywrócenie połączeń i zniesienie wiz za prowokację ze strony Rosji, której faktycznym celem - według opozycji - jest odciągnięcie Gruzji od integracji z UE.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz