×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

KGHM podpisała umowę o współpracy ze spółkami PGZ

Autor: PAP Opublikowano: 31 lipca 2023 16:21

Umowę o współpracy zakładającą realizację projektów badawczo-rozwojowych, produkcyjnych i handlowych podpisały spółki należące do KGHM i Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) – podała w poniedziałek w komunikacie miedziowa spółka.

Jak wskazano w komunikacie, deklaracja współpracy między KGHM a PGZ "jest odpowiedzią na obecną sytuację geopolityczną oraz dynamikę realizacji zamówień w obszarze zbrojeniowym, w tym także ustanowienie rządowego programu Narodowa Rezerwa Amunicyjna".

"Współpraca będzie odbywać się między spółkami zależnymi, których działalność wykazuje taki potencjał" - podano. Porozumienie zakłada współpracę pryz projektach badawczo-rozwojowych, produkcyjnych o handlowych.

"KGHM to jeden z filarów bezpieczeństwa surowcowego kraju. Produkujemy miedź i metale, które mają kluczowe znaczenie w energetyce czy elektronice, znajdując też zastosowanie w branży zbrojeniowej. Współpraca z PGZ - liderem polskiego sektora zbrojeniowego, otwiera nowe możliwości dla synergii naszych działań i umożliwi ściślejszą współpracę także między spółkami należącymi do naszych grup kapitałowych" - powiedział cytowany w komunikacie prezes KGHM Tomasz Zdzikot.

Prezes PGZ Sebastian Chwałek podkreślił zaś, że spółka, w obliczu wojny w Ukrainie, zwiększyła moce produkcyjne w obszarze wytwarzania amunicji. "Dzięki współpracy z KGHM mamy szansę na dalszy wzrost produkcji. Cieszę się, że obie nasze grupy kapitałowe będą współpracowały ze sobą na rzecz bezpieczeństwa Polski w tak newralgicznym okresie" - powiedział Chwałek.

Jak podano, stronami umowy z Grupy KGHM są spółki: KGHM Polska Miedź S.A., Centrozłom Wrocław S.A., Walcownia Metali Nieżelaznych "ŁABĘDY" S.A., KGHM Metraco S.A., NITROERG S.A. oraz KGHM ZANAM S.A. Po stronie GK PGZ są to spółki: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., Mesko S.A. Zakłady Metalowe "DEZAMET" S.A, Zakład Produkcji Specjalnej GAMRAT sp. z o.o., Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A., Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne BELMA S.A.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz