×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Kielce: 23,5 mln zł z RFRD na rozbudowę trzech ulic i dwóch skrzyżowań w mieście

Autor: PAP Data: 23 sierpnia 2023 12:54

23,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymało miasto Kielce na rozbudowę trzech ulic i dwóch skrzyżowań w mieście. Umowę w tej sprawie podpisali w środę wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski i wiceprezydent Kielc Bożena Szczypiór.

Całkowita wartość inwestycji w Kielcach wyniesie około 47 ml zł. Z RFRD stolica regionu świętokrzyskiego otrzymała 23,5 mln zł. W ramach projektu zrealizowane zostaną cztery przedsięwzięcia: rozbudowa ulic Klonowej, Orląt Lwowskich i Józefa Piłsudskiego oraz skrzyżowań ulic: Batalionów Chłopskich z Malików oraz bp. Jaworskiego z Gabrieli Zapolskiej.

"Ulica Klonowa zostanie przebudowana na odcinku od Orkana do skrzyżowania z Turystyczną. U zbiegu Klonowej i Orkana powstanie dwupasmowe rondo turbinowe, wybudowane zostaną także chodniki, drogi dla rowerów i stanowiska postojowe. Będziemy także rozbudowywać jezdnie ul. Piłsudskiego. Na skrzyżowaniach ul. bp. Jaworskiego z ul. Piłsudskiego i Zapolskiej zamontujemy sygnalizację świetlną. Zmodernizowane zostaną także skrzyżowania ulic Batalionów Chłopskich, Malików i Wystawowej w formie dwuwlotowego i czteropasmowego ronda, co na pewno ułatwi rozwój stref przemysłowych" - podkreśliła wiceprezydent Kielc Bożena Szczypiór.

Wiceprezydent Kielc poinformowała, że realizacja wszystkich inwestycji potrwa około 26 miesięcy od podpisania umowy.

Wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski podkreślił, że RFRD "nie ma barw partyjnych". "Nie ma znaczenia, z jakiej opcji politycznej jest włodarz danego samorządu. Przekazujemy pieniądze wszędzie tam, gdzie są potrzebne. Wiele z tych inwestycji, gdyby nie pomoc rządowa, by nie powstało. Celem jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego" - zaznaczył.

Łącznie w latach 2019-2023 na realizację ok. 1,2 tys. zadań gminnych i powiatowych na przeszło 1,3 tys. km dróg lokalnych w województwie świętokrzyskim przyznano ze środków RFRD ponad 900 mln zł.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz