×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

KNF: analiza nie potwierdziła podejrzenia manipulacji kursem EC Będzin

Autor: PAP Data: 19 września 2023 08:52

Analiza zleceń i transakcji, zawieranych na akcjach Elektrociepłowni Będzin SA od 1 do 22 czerwca br., nie potwierdziła podejrzenia manipulacji na rynku - poinformowała we wtorek Komisja Nadzoru Finansowego.

"Czynności nadzorcze prowadzone przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) nie wykazały nieprawidłowości w obrocie akcjami EC Będzin SA (ECB lub Spółka), notowanymi na GPW" - wskazano we wtorkowym komunikacie KNF.

Jak stwierdzono, analiza zleceń i transakcji, zawieranych na akcjach spółki od 1 do dnia 22 czerwca 2023 r. "w zakresie potencjalnej manipulacji kursem, nie potwierdziła podejrzenia manipulacji na rynku".

"Wobec braku wystąpienia przesłanek wskazanych w art. 20 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (ustawa o obrocie instrumentami finansowymi), KNF zdecydowała o niewystępowaniu do GPW z żądaniem zawieszenia obrotu akcjami Spółki" - zaznaczono. Przypomniano, że komunikat w tej sprawie został opublikowany 30 czerwca 2023 r.

KNF zwróciła uwagę, że w ramach postępowania wyjaśniającego wszczętego 23 czerwca br. UKNF prowadził czynności wyjaśniające dotyczące potencjalnego złamania zakazu ujawniania lub wykorzystania informacji poufnej.

Pod koniec maja br. akcje Będzina kosztowały nieco poniżej 7 zł. W ciągu miesiąca zdrożały o ponad 800 proc.

W czerwcu Elektrociepłownia Będzin podała, że zawarła z Orlen Synthos Green Energy umowę o zachowaniu poufności (NDA) w sprawie rozmów dotyczących możliwej inwestycji polegającej na wdrażaniu małych reaktorów modułowych w technologii BWRX-300 na terenach posiadanych przez spółki zależne. Spółka wskazała, że zawarcie umowy stanowi początek rozmów pomiędzy stronami i docelowa struktura współpracy, forma, jak i warunki realizacji projektu nie są przez strony ustalone.

Z kolei Orlen Synthos Green Energy podał w oświadczeniu, że nie planuje współpracy z EC Będzin dotyczącej SMR, a umowa o zachowaniu poufności podpisana została na prośbę EC Będzin w celu przedstawienia kryteriów posiadanej lokalizacji.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz