×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

KNF: cztery nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych

Autor: PAP Data: 25 maja 2023 13:01

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych cztery nowe podmioty: Cream sp. z o.o., Canapharm P.S.A., Autoken P.S.A. oraz Arbitrage Dividend Fund sp. z o.o.- poinformowała w czwartek Komisja.

Jak wskazano, Cream sp. z o.o. to podmiot prowadzący działalność za pośrednictwem platformy www.croowdfund.pl.

Poinformowano, że zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 1 oraz pkt 6 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostały skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jeśli chodzi o Canapharm P.S.A., zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 99 ust. 1 pkt 3 ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (dokonanie oferty publicznej papierów wartościowych bez wymaganego ustawą zatwierdzonego przez KNF prospektu emisyjnego/memorandum informacyjnego/dokumentu informacyjnego lub dokonanie emisji obligacji bez zachowania ustawowych warunków) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W przypadku Autoken P.S.A., powiadomienie popełnienia przestępstwa z art. 287 ustawy o funduszach inwestycyjnych (prowadzenie działalności bez wymaganego zezwolenia ) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zgodnie z komunikatem, odnośnie Arbitrage Dividend Fund sp. z o.o. zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 287 ust. 2 w zw. z ust. 1 ustawy o funduszach inwestycyjnych (prowadzenie działalności bez wymaganego zezwolenia ) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF dostępna jest pod adresem https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz