×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

KNF: kolejny podmiot trafił na listę ostrzeżeń publicznych

Autor: PAP Opublikowano: 11 sierpnia 2023 13:26

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała w piątek, że na listę ostrzeżeń publicznych wpisana została firma Taylor Inwestycja i Handel (Switzerland) AG.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) poinformowała w piątek, że 11 sierpnia 2023 r. na listę ostrzeżeń publicznych wpisany został nowy podmiot: Taylor Inwestycja i Handel (Switzerland) AG, prowadzący działalność poprzez platformę internetową tih-lmtd.com/index.html.

Dodano, że Urząd KNF skierował do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Chodzi o prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF: https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz