×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Kontrola MFiPR w NCBR wykryła nieprawidłowości w 17 projektach dot. innowacji cyfrowych

Autor: PAP Opublikowano: 11 sierpnia 2023 07:08

Po kontroli Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) nieprawidłowości znaleziono w 17 projektach wcześniej ocenionych pozytywnie w konkursie dot. innowacji cyfrowych – czytamy w piątkowej "Rzeczpospolitej".

Jak podaje gazeta, nie tylko dwa kontrowersyjne i najdroższe projekty firm z Gdańska i Białegostoku wypadły z listy rankingowej do dofinansowania w konkursie "Szybka ścieżka - innowacje cyfrowe" po kontroli Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

"Nieprawidłowości znaleziono w 17 z 117 projektów, wcześniej założonych i ocenionych pozytywnie przez NCBR" - informuje "Rzeczpospolita".

"Projekty te nie spełniały kryteriów formalnych lub merytorycznych ogłoszonego konkursu, każda sprawa jest jednak inna. Wykryte nieprawidłowości uniemożliwiają finansowanie z Funduszy Europejskich" - odpowiedziało "Rz" biuro prasowe NCBR. W przypadku 98 projektów nie stwierdzono nieprawidłowości, a "w stosunku do dwóch projektów nie sformułowano zaleceń, ze względu na rezygnacje złożone przez wnioskodawców jeszcze przed kontrolą" - przekazało NCBR "Rzeczpospolitej".

W gazecie czytamy, że z dofinansowania wykreślono m.in. spółkę, która za 8 mln zł dotacji chciała stworzyć modułowe rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji na potrzeby rozbudowy gier, firmę chcącą zbudować automatyczny system identyfikacji dezinformacji (ponad 6 mln zł dotacji na projekt wart 7,6 mln zł).

"Z listy rankingowej wypadła także spółka, której wcześniej przyznano blisko 15 mln zł dotacji na urządzenie pełniące role interfejsów człowiek-komputer" - pisze "Rz".

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz