×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Kujawsko-pomorskie: GDDKiA doświetli 577 przejść dla pieszych

Autor: PAP Data: 21 maja 2023 12:31

Na drogach krajowych w województwie kujawsko-pomorskim zostanie doświetlonych łącznie 577 przejść dla pieszych, z czego pierwszych osiem takich projektów zostało zrealizowanych na drogach nr 10 i 15 - poinformował Oddział GDDKiA w Bydgoszczy.

Montaż dodatkowego oświetlania na przejściach dla pieszych jest realizowany w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024.

Celem przedsięwzięcia jest oświetlenie przejść w sposób zapewniających kierowcom w warunkach ograniczonej widoczności dostrzeżenie pieszych nie tylko na przejściach, ale również w strefie oczekiwania lub dojścia do przejścia. Z kolei pieszym ma to zapewniać właściwą obserwację drogi i odpowiednio wczesne dostrzeżenie zbliżających się pojazdów.

Jako pierwsze zostały doświetlone przejścia w miejscowościach wzdłuż drogi krajowej nr 10 w Lubiczu Dolnym (dwa miejsca), Lubiczu Górnym i Wólce (dwa miejsca) oraz wzdłuż drogi nr 15 w Grębocinie, Frydrychowie i Pluskowęsach.

Programy doświetlenia dróg realizowane są również przez innych zarządców dróg i ulic. W Bydgoszczy dotychczas dodatkowe oprawy świetlne na latarniach poprawiające widoczność zamontowano na prawie 100 przejściach. W ciągu najbliższych czterech miesięcy takie rozwiązania zostaną wprowadzone na kolejnych 20 przejściach. Na ten cel przeznaczone zostało 1,32 mln zł.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz