×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Kujawsko-pomorskie: Przebudowa drogi Osie - Warlubie ze wsparciem Funduszu Leśnego

Autor: PAP Data: 02 sierpnia 2023 16:40

Przebudowa drogi powiatowej Osie - Warlubie w woj. kujawsko-pomorskim, na odcinku Płochocin - Warlubie zostanie dokończona dzięki dofinansowaniu z Funduszu Leśnego w wysokości 2,1 mln zł. Wsparcie będzie stanowić połowę wartości inwestycji.

O decyzji dyrektora generalnego Lasów Państwowych w sprawie dofinansowania inwestycji poinformowano w środę na konferencji prasowej z udziałem ministra - członka Rady Ministrów Łukasza Schreibera i leśników.

"Inwestycja ma fundamentalne znaczenie dla regionu, połączy Osie z Warlubiem, przy zjeździe na autostradę A1. Za pieniędzmi z Funduszu Leśnego pójdą również środki rządowe w wysokości ponad 1,5 mln zł. To pozwoli na skończenie projektu. W powiecie świeckim kwestia dróg jest niezwykle ważna. Narosłe latami problemy przeszkadzają w przemieszczaniu się i rozwoju gospodarki" - powiedział minister.

Zastępca dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Sławomir Sławiński podkreślił, że Lasy Państwowe od wielu lat wspierają samorządy w budowie, przebudowie i remontach dróg służących również do prowadzenia gospodarki leśnej.

Przebudowa odcinka drogi powiatowej 1048C Osie - Warlubie o długości 2,1 km będzie kosztować około 4,2 mln zł. Inwestycja zostanie sfinansowana z pieniędzy Funduszu Leśnego i budżetu państwa oraz środków własnych Starostwa Powiatu Świeckiego.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz