×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Kujawsko-pomorskie: Zakończyła się rozbudowa dk 15 w Kwieciszewie

Autor: PAP Opublikowano: 17 lipca 2023 20:09

Zakończyła się rozbudowa drogi krajowej nr 15 w Kwieciszewie koło Mogilna (Kujawsko-pomorskie), w ramach której m.in. powiększono skrzyżowanie, powstały chodniki i zatoka postojowa. Inwestycja kosztowała 5,3 mln zł - poinformował w poniedziałek Oddział GDDKiA w Bydgoszczy.

Głównym wykonawcą była firma Transpol Lider z Łojewa koło Inowrocławia, z którą GDDKiA podpisała kontrakt pod koniec września 2022 r.

Prace związane z modernizacją drogi w Kwieciszewie objęły budowę zatoki postojowej, rozbudowę skrzyżowania z drogą powiatową i położenie nawierzchni na odcinku 500 m. Przebudowano również chodnik i zjazdy do posesji, wykonano oznakowanie poziome i pionowe, system odwodnienia i oświetlenie uliczne.

Niedaleko Kwieciszewa, GDDKiA prowadzi rozbudowę dk 62 pomiędzy Strzelnem i Kobylnikami o wartości 48,3 mln zł oraz rozbudowę dk 62 w Kruszwicy o wartości 29,1 mln zł. Oba przedsięwzięcia mają być gotowe pod koniec roku.

W fazie przygotowań są obwodnice Strzelna i Kruszwicy, które zostaną zrealizowane w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz