×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Lubelskie: Wojewoda wydał zezwolenie na budowę obwodnicy Chełma na odcinku S12

Autor: PAP Data: 17 maja 2023 15:29

Wojewoda lubelski Lech Sprawka wydał w środę zezwolenie na budowę blisko 14-kilometrowej obwodnicy Chełma wraz z czterema węzłami, która stanowić będzie odcinek drogi ekspresowej S12 - podała rzecznik prasowy wojewody Agnieszka Strzępka.

Jak poinformowała rzecznik, zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dotyczy projektu i budowy obwodnicy Chełma w ciągu drogi ekspresowej S12 i nadano jej rygor natychmiastowej wykonalności.

"Objęty niniejszą decyzją odcinek drogi ma około 13,77 km długości" - przekazała dodając, że projekt przewiduje budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej S12 wraz z czterema węzłami, które połączą trasę z drogą krajową nr 12, wojewódzką nr 812 i drogami powiatowymi nr 1823L i 1828L.

Planowana trasa - wskazano - przebiegać będzie na terenie powiatu chełmskiego, przez gminę wiejską i miasto Chełm.

"W ramach inwestycji zapewniono dojazdy do nieruchomości poprzez budowę systemu dróg lokalnych, dojazdowych i wewnętrznych" - podała rzecznik.

Informując o zakresie inwestycji wymieniła: budowę Obwodu Utrzymania Drogi, mostów, wiaduktów, przepustów, ekranów akustycznych, urządzeń podczyszczających wody opadowe i roztopowe przejmowane z pasa drogowego, rozbiórkę budynków i infrastruktury kolidującej z inwestycją, przebudowę istniejących dróg, sieci uzbrojenia terenu, urządzeń melioracyjnych i zjazdów, a także wycinkę zielni w pasie drogowym oraz nowe nasadzenia.

Obwodnica Chełma stanowić będzie odcinek drogi ekspresowej S12 między Piaskami a przejściem granicznym z Ukrainą w Dorohusku, która w sumie będzie liczyć ok. 75 km. Jak podała GDDKiA, droga w całości przebiegać będzie po nowym śladzie, przecinając obszary rolnicze oraz omijając tereny wysoce zurbanizowane i cenne przyrodniczo.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz