×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Lublin: PFR rozpoczął budowę blisko 400 mieszkań na wynajem

Autor: PAP Opublikowano: 11 sierpnia 2023 14:17

Ruszyła budowa osiedla na blisko 400 mieszkań na terenach dawnej cukrowni w Lublinie; uzyskanie pozwolenia na użytkowanie zaplanowano na koniec 2025 r. - zakomunikowała w piątek spółka PFR Nieruchomości.

Jak poinformowała spółka PFR Nieruchomości, przy ul. Krochmalnej powstaną trzy bloki, które pomieszczą 388 mieszkań, głównie trzy i dwupokojowych, ale też kawalerek i lokali czteropokojowych. Na parterach budynków powstanie 20 lokali usługowych.

"Łącznie będzie to ponad 21 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Przewidziano ponad 400 miejsc postojowych w garażu podziemnym" - podała spółka.

Jak poinformowano, prace nad budynkami A i B rozpoczęły się z początkiem sierpnia, natomiast grunty pod budynek C są na etapie porządkowania i wyburzania istniejących budynków. "Termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie zaplanowano na koniec 2025 r." - przekazano.

Spółka wskazała, że jest to pierwsza inwestycja PRS (Private Rented Sector) w Lublinie, która - jak podano - da początek rozwojowi profesjonalnego rynku najmu mieście i znacząco wpłynie na rewitalizację poprzemysłowych terenów.

Prezes PFR Nieruchomości Wojciech Caruk cytowany w komunikacie stwierdził, że okolice ul. Krochmalnej mają ogromny potencjał, który nie został do tej pory wykorzystany. "Naszym celem jest dostarczenie wysokiej jakości budownictwa, które spełni potrzeby mieszkaniowe lokalnej społeczności, zapewniając wygodę oraz dostęp do różnorodnych przestrzeni i usług" - wskazał dodając, że budowa nowego osiedla będzie impulsem do rozwoju okolicy i przywrócenia jej atrakcyjności w oczach samych mieszkańców Lublina.

Za projekt architektoniczno-urbanistyczny osiedla odpowiada pracownia Stelmach i Partnerzy. Właściciel biura Bolesław Stelmach wyjaśnił, że osiedle powstaje w byłej dzielnicy przemysłowej na terenie, który po procesie zanikania obiektów produkcyjnych był dosyć zaniedbany. "Budowa nowego dworca metropolitalnego, który znajduje się naprzeciw dworca PKP, sąsiadującego z osiedlem budowanym przez PFR Nieruchomości, spowodowała znaczny wzrost potencjału tego rejonu" - zaznaczył.

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego - Funduszu Sektora Mieszkań na Wynajem i Funduszu Sektora Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7,5 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce. Inwestycje realizowane są m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Łodzi, Toruniu, Radomiu, Wałbrzychu i Świdniku.

Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz