×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Łukaszewska-Trzeciakowska: nowa linia 400kV Lublin-Chełm z rozbudowanymi stacjami włączona w system

Autor: PAP Data: 04 września 2023 08:55

Nowa linia 400kV Lublin-Chełm z rozbudowanymi stacjami Chełm i Lublin włączona w system - poinformowała w poniedziałek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Anna Łukaszewska-Trzeciakowska. Poprawi to bezpieczeństwo pracy sieci m.in. na Zamojszczyźnie - dodała.

"Nowa linia 400kV Lublin-Chełm (67km) z rozbudowanymi stacjami Chełm (autotransformator 400/200kV) i Lublin włączona w system-istotnie poprawi bezpieczeństwo pracy sieci na Zamojszczyźnie i w całej Polsce" - poinformowała Łukaszewska - Trzeciakowska w poniedziałek na Twitterze.

Jak dodała, w tym roku to już trzecia oddana linia 400kV, a "kolejne niebawem".

Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) realizują największy program inwestycyjny w swojej historii, w ciągu najbliższych kilkunastu lat powstanie m.in. ponad 5 tys. km linii 400 kV i 27 stacji elektroenergetycznych.

PSE są operatorem systemu przesyłowego energii elektrycznej w Polsce. Spółka zarządza pracą sieci przesyłowej, w której skład wchodzą umożliwiające przesył energii na duże odległości linie najwyższych napięć 400 kV oraz 220 kV, o łącznej długości prawie 16 tys. km, oraz 110 stacji elektroenergetycznych służących do przetwarzania i rozdziału energii elektrycznej.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz