×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Łukaszewska-Trzeciakowska: rekordowa liczba załadowanych cystern w terminalu LNG

Autor: PAP Opublikowano: 10 sierpnia 2023 10:50

Od stycznia do końca lipca br. w terminalu LNG załadowano ponad 4 tys. cystern - poinformowała w czwartek pełnomocniczka rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Anna Łukaszewska-Trzeciakowska. Zaznaczyła, że to rekordowy wynik.

"Rekord od początku funkcjonowania. Terminal LNG - ponad 4 tys. cystern załadowanych od początku roku do końca lipca! Polacy są i będą bezpieczni" - napisała w czwartek na Twitterze Łukaszewska-Trzeciakowska.

Z załączonej do wpisu infografiki z logo Gaz-Systemu wynika, że w 2019 r. w terminalu LNG w Świnoujściu załadowano 1,1 tys. cystern, w 2020 - 1,6 tys., w 2021 - 3,3 tys., w 2022 r. - 3,1 tys., natomiast od stycznia do końca lipca 2023 załadowano 4,2 tys.

Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu eksploatowany jest od 2016 roku. Obecna zdolność regazyfikacyjna terminalu wynosi 6,2 mld normalnych metrów sześc. rocznie. Na terenie terminalu zlokalizowane są także dwa kriogeniczne zbiorniki do procesowego magazynowania LNG o pojemności 160 tys. m sześc. każdy.

Budowa Terminalu LNG została współfinansowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego programu energetycznego na rzecz naprawy gospodarczej.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz