×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Macierewicz: Kołodziejczak bardzo jasno demonstrował, że jest prorosyjski

Autor: PAP Opublikowano: 21 sierpnia 2023 08:17

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak bardzo jasno demonstrował, że jest prorosyjski; biorąc go na listy szef PO Donald Tusk pokazuje gotowość do działania z Putinem - ocenił polityk PiS Antoni Macierewicz w Polskim Radiu 24.

Macierewicz w poniedziałek w Polskim Radiu 24 odniósł się do kwestii list wyborczych do Sejmu przedstawionych przez Koalicję Obywatelską i m.in. obecność na nich lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka.

"To jest ukłon w stronę Rosji, to oczywiste. (...) Jedno jest pewne - demonstrował bardzo jasno, że jest prorosyjski, że uważa, że związek z Rosją jest dla polskiej wsi najważniejszy i on będzie to reklamował, będzie to wspierał i będzie Putinowi pomagał. To są rzeczy naprawdę niesłychanie groźne, nie tylko dla bezpieczeństwa Polski, ale w ogóle dla bezpieczeństwa Europy. Donald Tusk jasno pokazuje Putinowi - jestem gotowy na działanie z tobą" - ocenił polityk PiS.

Pytany o manifestacje organizowane przez Kołodziejczak w poprzednich miesiącach, Macierewicz stwierdził, że "to jest dość bliskie temu, co mówi Donald Tusk, który mówił, że będzie organizował +ulicę+, nie tylko zagranicę, w tym wypadku rosyjską, ale także ulicę". "Oni się w tych sprawach dobrze zgadzają" - dodał.

Przewodniczący PO Donald Tusk ogłosił w ubiegłą środę, że listę kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu z okręgu konińskiego otwierać będzie lider Agrounii Michał Kołodziejczak. Obecnie jedyny poseł KO z tego okręgu, Tomasz Piotr Nowak, wystartuje w wyborach z drugiego miejsca.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz