×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Małopolskie: 30 firm otrzymało w tym roku wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Autor: PAP Data: 27 lipca 2023 15:22

30 firm otrzymało w tym roku wsparcie w postaci ulg podatkowych w ramach Polskiej Stery Inwestycji na mocy decyzji wydanych przez Krakowski Park Technologiczny. Łącznie podmioty te zadeklarowały inwestycje o wartości przekraczającej 1,3 mld zł.

Krakowski Park Technologiczny zarządza Polską Strefą Inwestycji na terenie województwa małopolskiego i powiatu jędrzejowskiego (woj. świętokrzyskie).

Jak podkreślił w czwartek prezes KPT Tadeusz Zaremba, pośród 30 decyzji o wsparciu w ramach PSI wydanych w tym roku, dziewięć trafiło do dużych inwestorów, a 21 otrzymały firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

"Szczególnie cieszy mnie fakt, że aż 21 z 30 decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji trafiło do firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Ulgi podatkowe pozwalają mniejszym firmom rozwijać skrzydła, inwestować w technologie i nowoczesne parki maszynowe, dzięki czemu stają się konkurencyjne nie tylko w naszym regionie, ale w całym kraju, a także na świecie" - zaznaczył prezes KPT.

Przedsięwzięcia realizowane przy wsparciu PSI - wskazał Zaremba - przyczyniają się do długofalowego rozwoju gospodarczego oraz wzmocnienia pozycji regionu jako miejsca dobrego do inwestowania.

Wśród ostatnich inwestorów, którzy dołączyli do programu Polska Strefa Inwestycji, jest spółka Widpol zajmująca się obróbką metali. Zamierza ona zainwestować 1,5 mln zł w unowocześnienie i zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu w Andrychowie.

Decyzję otrzymał także Ecumaster, spółka z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, która zajmuje się produkcją i sprzedażą sterowników i innych urządzeń elektronicznych do zwiększenia efektywności silników spalinowych. Firma zamierza kosztem 10,35 mln zł postawić nowy budynek produkcyjny z zapleczem biurowym w Modlnicy k. Krakowa.

Decyzję o wsparciu Krakowski Park Technologiczny wydał w ostatnich dniach również firmie Aagraf, która świadczy usługi związane z przemysłem metalurgicznym. Mikroprzedsiębiorca ten skorzysta z ulgi podatkowej, inwestując w budowę nowego zakładu produkcyjnego wraz z zapleczem biurowo-socjalnym oraz infrastrukturą techniczną w miejscowości Podegrodzie w powiecie nowosądeckim. Firma zadeklarowała poniesienie 8,95 mln zł nakładów inwestycyjnych.

Polska Strefa Inwestycji to forma wsparcia dla firm planujących przedsięwzięcia inwestycyjne. Nowa inwestycja w ramach PSI pozwala na zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT na 12 lub 15 lat. Inwestycja może zostać usytuowana na terenach prywatnych oraz publicznych. O wsparcie może ubiegać się zarówno mały, średni, jak i duży przedsiębiorca.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz