×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Małopolskie: Krakowski Park Technologiczny wydał pięćsetną decyzję o uldze podatkowej dla inwestorów

Autor: PAP Data: 31 sierpnia 2023 11:50

Krakowski Park Technologiczny wydał pięćsetną decyzję administracyjną dotyczącą przyznania ulgi podatkowej dla przedsiębiorców planujących inwestycje w Małopolsce. Otrzymała ją firma Jas-Pol, która zamierza wydać ponad 6 mln zł na rozbudowę zakładu w Tyliczu.

Krakowski Park Technologiczny, który wcześniej zarządzał krakowską specjalną strefą ekonomiczną, obecnie przyznaje decyzje o ulgach podatkowych w ramach Polskiej Strefy Inwestycji na terenie województwa małopolskiego i powiatu jędrzejowskiego (woj. świętokrzyskie).

Jak przypomniał w czwartek prezes Parku Tadeusz Zaremba, specjalne strefy ekonomiczne funkcjonują w Polsce od 1994 roku, a w Małopolsce od 1997 roku, kiedy to powstała spółka KPT. "Od tego czasu wspieramy przedsiębiorczość i rozwój naszego regionu zachęcając przedsiębiorców do skorzystania z ulg podatkowych" - zaznaczył.

Według niego do 2018 roku KPT wydawał zezwolenia na działalność w SSE, obecnie dokument ten nazywa się decyzją o wsparciu.

"Jednak mechanizm pozostaje ten sam - przedsiębiorcy otrzymują zwolnienie podatkowe. I właśnie dzisiaj świętujemy wydanie pięćsetnej decyzji administracyjnej. Ta liczba podkreśla nasze zaangażowanie w tworzenie przyjaznego środowiska biznesowego oraz wspieranie innowacyjnych przedsięwzięć" - dodał Zaremba.

Zgodnie z przytoczonymi danymi w całym tym okresie przedsiębiorcy zadeklarowali nakłady inwestycyjne w wysokości 15,4 mld zł. Powstało blisko 40 tys. miejsc pracy. Z ulgi skorzystały 363 podmioty polskie i 137 podmiotów zagranicznych.

Pięćsetny dokument o wsparciu wydany przez KPT trafi do firmy Jas-Pol z branży poligraficznej, która kosztem ponad 6,1 mln zł zamierza rozbudować swój zakład w Tyliczu.

Jak wskazali przedstawiciele KPT, jest to 235. decyzja wydana od 2018 roku, od daty wprowadzenia Polskiej Strefy Inwestycji. Dzięki temu przedsiębiorcy zainwestowali w regionie ponad 9 mld zł.

Polska Strefa Inwestycji to forma wsparcia dla firm planujących przedsięwzięcia inwestycyjne. Nowa inwestycja w ramach PSI pozwala na zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT na 12 lub 15 lat. Inwestycja może zostać usytuowana na terenach prywatnych oraz publicznych. O wsparcie może ubiegać się zarówno mały, średni, jak i duży przedsiębiorca.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz