×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Małopolskie: Oświęcim chce rozbudować miejską halę lodową

Autor: PAP Data: 24 maja 2023 15:11

Rozbudowę hali lodowej planuje samorząd Oświęcimia. Wspólnie z katowickim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich miasto ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji przebudowy hali – podała w środę rzeczniczka magistratu w Oświęcimiu Katarzyna Kwiecień.

"Przed nami największe wyzwanie w najbliższych latach. Lodowisko jest symbolem naszego miasta, a takie dyscypliny jak hokej czy łyżwiarstwo figurowe promują Oświęcim. Obiekt funkcjonuje prawie od 60 lat. Chcemy go dostosować pod względem wizerunku i funkcjonalności do wymogów XXI w." - przekazał cytowany w informacji prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.

Zgodnie z przyjętymi założeniami przebudowane zostaną trybuny, zaplecze sportowe, korytarze i strefa kibica. "Widownia będzie przygotowana dla minimum 3000 osób. Przewiduje się miejsce dla gastronomii. Planowana jest nowa pełnowymiarowa tafla treningowa z 300 miejscami dla widzów, która ma być wybudowana w pierwszej kolejności, aby zapewnić ciągłość szkolenia w czasie inwestycji. Hala lodowa ma mieć udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Przy obiekcie ma powstać parking na około 300 miejsc dla samochodów i autokarów" - podała rzeczniczka oświęcimskiego magistratu.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w przyszłym roku. Zwycięzca, oprócz nagrody w wysokości 50 tys. zł, otrzyma zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie projektu przebudowy obiektu. Na jego przygotowanie będzie czas do połowy 2025 roku.

Prezydent Chwierut dodał, że przebudowa hali jest przedsięwzięciem przerastającym możliwości budżetu miasta. Będzie się ono zatem starało o pozyskanie funduszy zewnętrznych. "Wierzę, że w następnej kadencji rozpoczniemy przebudowę hali lodowej" - zaznaczył.

Na przygotowanie konkursu, nagrody oraz dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim miasto zabezpieczyło 2,5 mln zł

Hala lodowa w Oświęcimiu została otwarta w 1964 roku. Swoje mecze rozgrywają w niej hokeiści Unii Oświęcim. Trenują również łyżwiarze figurowi. Obiekt na miejscach siedzących może pomieścić nieco ponad 2,6 tys. osób.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz