×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Marszałek Sejmu: dziękuję, że temat agresji rosyjskiej na Ukrainę jest obecny w przestrzeni publicznej Cypru

Autor: PAP Data: 17 maja 2023 10:22

Bardzo dziękuję, że temat agresji rosyjskiej na Ukrainę jest obecny w przestrzeni publicznej Cypru i że pani przewodnicząca Anita Demetriu jest zwolennikiem tego, żeby ciągle ten temat poruszać - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek na konferencji prasowej z przewodniczącą cypryjskiego parlamentu.

Marszałek Witek wystąpiła w środę na wspólnej konferencji w Nikozji z przewodniczącą Demetriu.

"Bardzo dziękuję, że temat agresji rosyjskiej na Ukrainę jest obecny w przestrzeni publicznej Cypru i że pani przewodnicząca Anita Demetriu jest zwolennikiem tego, żeby ciągle ten temat poruszać, bo ta wojna jest czymś co zagraża porządkowi i bezpieczeństwu nie tylko części Europy Środkowo-Wschodniej, ale zagraża bezpieczeństwu całej Europy i świata" - powiedziała Witek.

Przypomniała, że Polski 123 lata nie było na mapie świata, więc dziś "Polacy tak bardzo cenią sobie wolność i tak bardzo doceniają niepodległość, niezawisłość, suwerenność, niepodzielność terytorialną państw i uznawanie prawa międzynarodowego".

"Dlatego te tematy, które dotyczą Cypru także były przedmiotem naszych rozmów. Bardzo się cieszę, że jutro będę miała okazję wystąpić także przed parlamentem cypryjskim i z pewnością też będę o tym mówić" - zaznaczyła marszałek Sejmu.

Przyznała, że rzadko się zdarza, że "politycy z krajów dosyć odległych od siebie" mieli tak zbieżne poglądy jakie ma ona i przewodnicząca cypryjskiego parlamentu. "Cieszę się również z tego, że pani Anita chce czerpać z wzorców, które wynikają z mojej długoletniej pracy w polityce i mojego doświadczenia życiowego" - mówiła Witek.

Zapowiedziała też, że w czerwcu w Polsce będzie spotkanie w ramach formatu kobiet-przewodniczących parlamentu. "Będziemy omawiać temat niezwykle ważny, dotyczący handlu ludźmi i dziećmi" - poinformowała Witek. Zaś kolejnym tematem będzie, jak mówiła, dostęp do edukacji kobiet afgańskich.

Marszałek powiedziała także, że po spotkaniu w formacie kobiet-przewodniczących parlamentów odbędzie się duża konferencja z udziałem parlamentarzystów z różnych krajów świata, organizowana przez nią i jednego z członków parlamentu brytyjskiego na temat handlu ludźmi. "Zgadzamy się z Anitą, że dyplomacja parlamentarna ma przed sobą wielką przyszłość" - podkreśliła Witek.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz