×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Mazowieckie: W zakładzie recyklingu odpadów spożywczych w Mszczonowie znajdzie zatrudnienie 25 osób

Autor: PAP Opublikowano: 07 września 2023 13:39

25 osób znajdzie zatrudnienie w nowym zakładzie odzysku odpadów spożywczych ReFood w Mszczonowie (pow. żyrardowski, woj. mazowieckie) - poinformowała w czwartek firma. Dodano, że koszt inwestycji jednego z najnowocześniejszych tego typu zakładów w Europie to ponad 9 mln euro.

Celem nowego zakładu jest przetworzenie odpadów spożywczych na biomasę, która zostanie wykorzystana do produkcji energii elektrycznej i cieplnej oraz do produkcji bionawozów - przekazała firma w czwartek. "Ten proces redukuje wydobycie paliw kopalnych, obniża emisję CO2 do atmosfery i zmniejsza ilość odpadów składowanych na wysypiskach śmieci" - wskazano w informacji.

Dodano, że inwestycja w Mszczonowie rozpoczęła się w 2019 r., a jej koszt to ponad 9 mln euro. "Całą 25-osobową załogę zakładu będą stanowić mieszkańcy Mszczonowa i okolic. Ta inicjatywa wspiera lokalną gospodarkę i przyczynia się do rozwoju technologicznego branży w regionie" - zaznaczono.

Zgodnie z informacją możliwości produkcyjne nowego zakładu pozwalają na ograniczenie emisji do atmosfery nawet 14 tys. ton CO2 i wyprodukowanie energii cieplnej, którą można by ogrzać prawie 5 tys. gospodarstw domowych przez rok.

Podkreślono, że inwestycja w Mszczonowie to jeden z najnowocześniejszych zakładów przetwarzania i odzysku odpadów spożywczych w Europie.

Spółka ReFood, będąca częścią Grupy SARIA, specjalizuje się w przetwarzaniu odpadów spożywczych, które dzięki procesowi odzysku wracają na rynek w postaci zrównoważonej zielonej energii elektrycznej i cieplnej, bionawozów oraz biokomponentów do paliw. Firma posiada ponad 50 zakładów przetwarzających odpady spożywcze w biomasę oraz 13 biogazowni. Prowadzi swoją działalność na rynkach Polski, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Danii i Holandii.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz