×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Meksyk dokonał ekstradycji do USA Ovidio Guzmana, syna byłego barona narkotykowego "El Chapo"

Autor: PAP Opublikowano: 16 września 2023 06:09

Rząd Meksyku przekazał we wtorek amerykańskim organom ścigania Ovidio Guzmana, syna uwięzionego barona narkotykowego Joaquina "El Chapo" Guzmana, oskarżonego o handel fentanylem, opioidem silnie uzależniającym i wywołującym wiele zgonów - podała agencja Reuters.

"Ovidio Guzman, syn uwięzionego meksykańskiego barona narkotykowego +El Chapo+ Guzmana, został w piątek poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych w celu udzielenia odpowiedzi na podejrzenia dotyczące przemytu fentanylu" - napisano w oświadczeniu.

Prokurator generalny USA Merrick Garland powiedział, że ekstradycja Guzmana Jr. to "ostatni krok w amerykańskich wysiłkach mających na celu zniszczenie każdego aspektu narkotykowych operacji kartelu Sinaloa, które od dawna są powiązane z rodziną Guzmanów".

Meksykańskie siły bezpieczeństwa zatrzymały Guzmana jr. w styczniu po strzelaninie w pobliżu miasta Culiacan na północy stanu Sinaloa, gdzie cały czas funkcjonuje imperium narkotykowe jego ojca.

"El Chapo" został w 2017 roku poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych. W 2021 roku Departament Stanu USA ogłosił nagrodę w wysokości 5 milionów dolarów za informacje prowadzące do aresztowania lub skazania jego syna Ovidio.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz