×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

MF:czerwcowa oferta oszczędnościowych obligacji skarbowych (komunikat)

Autor: PAP Data: 24 maja 2023 19:29

- Ministerstwo Finansów informuje:

- Ministerstwo Finansów informuje:

Preferencyjna, atrakcyjniejsza cena sprzedaży w drodze zamiany.

Oprocentowanie obligacji detalicznych utrzymaliśmy na poziomie z maja.

Im dłuższą obligację kupisz w zamianie tym zyskasz więcej.

Dla posiadaczy obligacji, których termin wykupu przypada w czerwcu przygotowaliśmy wyjątkową ofertę, która pozwala przedłużyć oszczędzanie na bardzo atrakcyjnych warunkach. Obligacje z czerwcowej oferty, z wyjątkiem obligacji 3-miesięcznych OTS0923, będą sprzedawane w drodze zamiany, po znacznie atrakcyjniejszej cenie w stosunku do standardowej. Dla każdego rodzaju obligacji będzie możliwe uzyskanie innego dyskonta. Znacznie wyższe dyskonto uzyska się wybierając dłuższą obligację. Najwyższe wartości dyskonta przewidziane są dla obligacji 4-letnich COI i 10-letnich EDO, których oprocentowanie jest oparte na inflacji. Promocyjne ceny zamiany dla poszczególnych rodzajów obligacji oferowanych w czerwcu wyniosą: 99,80 zł - dla obligacji 1-rocznych ROR0624, 99,70 zł - dla 2-letnich DOR0625, 99,60 zł - dla 3-letnich TOZ0626, 99,50 zł - dla 4-letnich COI0627 oraz 99,40 zł - dla 10-letnich obligacji oszczędnościowych EDO0633.

Dyspozycje zamiany można składać:

- przez Internet w za pośrednictwem serwisu obligacjeskarbowe.pl lub bezpośrednio na stronach: www.zakup.obligacjeskarbowe.pl, www.pkobp.obligacjeskarbowe.pl, www.pekao.com.pl/obligacje-skarbowe i aplikacji mobilnej PeoPay.

- w oddziałach PKO Banku Polskiego oraz Punktach Obsługi Klientów Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

- w sieci punktów sprzedaży Obligacji Banku Polska Kasa Opieki S.A.

- przez telefon:

- PKO Bank Polski, pod numerem: 801 310 210, bądź +48 81 535 66 55 dla połączeń z telefonów komórkowych i z zagranicy. Serwis telefoniczny jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny - - 8.00 do 17.00 z wyjątkiem dni świątecznych.

- Bank Polska Kasa Opieki S.A., pod numerem: 22 591 22 00

Warunki emisji obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa w czerwcu

W czerwcu oprocentowanie 1-rocznych obligacji zmiennoprocentowych wyniesie 6,75%, a 2-letnich 6,85%.

Oprocentowanie obligacji stałoprocentowych 3-miesięcznych wynosić będzie 3,00% w skali roku, a 3-letnich 6,85%. Pozostałe obligacje, w pierwszym okresie odsetkowym, oprocentowane będą odpowiednio: 7,00% dla 4-latek oraz 7,25% dla 10-latek.

6- i 12-letnie obligacje rodzinne przeznaczone dla beneficjentów programu "Rodzina 500 plus" oprocentowane będą odpowiednio 7,20% i 7,50% w pierwszym roku.

Oprocentowanie obligacji 1-rocznych i 2-letnich zmienia się co miesiąc. Jest wyliczane jako suma stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i marży, która wynosi w przypadku oferowanych instrumentów 0,00% dla obligacji 1-rocznych i 0,10% dla obligacji 2-letnich.

Oprocentowanie obligacji 4-letnich ulega zmianie co roku i jest wyliczane na podstawie sumy wskaźnika inflacji z ostatnich 12 miesięcy oraz marży w wysokości 1,00%. Ten sam mechanizm oprocentowania obowiązuje również dla obligacji 10-letnich, jednak w tym przypadku marża wynosi 1,25%.

Oprocentowanie obligacji rodzinnych ulega zmianie co roku i jest wyliczane na podstawie sumy wskaźnika inflacji z ostatnich 12 miesięcy oraz preferencyjnej marży wynoszącej 1,50% dla obligacji 6-letnich oraz 1,75% dla 12-letnich.

Wszystkie rodzaje obligacji można kupić w oddziałach PKO Banku Polskiego i Punktach Obsługi Klientów Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego oraz w sieci punktów sprzedaży obligacji Banku Polska Kasa Opieki S.A. Nasze obligacje są również stale dostępne przez internet w serwisach www.zakup.obligacjeskarbowe.pl oraz www.pekao.com.pl/obligacje-skarbowe i aplikacji mobilnej PeoPay.

Szczegółowe informacje o naszej bieżącej ofercie można znaleźć na stronie www.obligacjeskarbowe.pl

Specjalna oferta zamiany w czerwcu

- W czerwcu mamy przygotowaną wyjątkową ofertę zamiany. Nasi klienci, którzy zamierzają kontynuować oszczędzanie, będą mogli kupić w drodze zamiany obligacje, po specjalnych atrakcyjniejszych cenach. Im dłuższe nowe obligacje wybiorą w zamianie, tym więcej zyskają - niższa będzie cena nowych obligacji. W ramach promocji w czerwcu, obniżyliśmy cenę zamiany obligacji 1-rocznych do 99,80 zł, 2-letnich do 99,70 zł, 3-letnich do 99,60 zł i 4-letnich do 99,50 zł. Jeszcze niższą cenę zamiany - 99,40 zł oferujemy osobom, które zdecydują się nabyć w drodze zamiany obligację 10-letnią. Jest to doskonały moment na podjęcie decyzji o wydłużeniu horyzontu oszczędzania i lokowania kapitału w długoterminowych obligacjach. Niższa cena zamiany oznacza wyższy zysk - komentuje Sebastian Skuza, sekretarz stanu w Ministerstwie.

- Skarbowe obligacje oszczędnościowe cechuje modułowość, czyli możliwość ułożenia własnego planu oszczędzania przy wykorzystaniu ich zalet. Bardzo pomocną cechą jest ciągłość oszczędzania, czyli takie wykorzystanie obligacji, aby raz ulokowane w nich pieniądze pracowały dla nas cały czas - bez przerwy. Pomocne tutaj będzie połączenie dwóch elementów. Pierwszy, obligacje oferowane są w sposób ciągły i można w nie lokować codziennie i drugi, można zamieniać obligacje "stare" na "nowe". Jeżeli mamy "stare" obligacje, czyli takie, które są wykupowane wystarczy, że złożymy dyspozycję zamiany. Wybieramy "nowe" obligacje, które chcemy otrzymać i w dniu wykupu stare obligacje są automatycznie zamieniane na nowe. W ten sposób nie tracimy ani jednego dnia, a dodatkowo możemy zyskać na niższej cenie nowych obligacji - dodaje Sebastian Skuza, sekretarz stanu w Ministerstwie.

Jak można nabyć obligacje skarbowe?

Obligacje Skarbu Państwa można kupić:

- w dowolnym momencie przez Internet w za pośrednictwem serwisu obligacjeskarbowe.pl lub bezpośrednio na stronach: www.zakup.obligacjeskarbowe.pl, www.pkobp.obligacjeskarbowe.pl, www.pekao.com.pl/obligacje-skarbowe i aplikacji mobilnej PeoPay.

- przez telefon:

- PKO Bank Polski, pod numerem: 801 310 210, bądź +48 81 535 66 55 dla połączeń z telefonów komórkowych i z zagranicy. Serwis telefoniczny jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 17.00 z wyjątkiem dni świątecznych.

- Bank Polska Kasa Opieki S.A., pod numerem: 22 591 22 00.

- w oddziałach PKO Banku Polskiego oraz Punktach Obsługi Klientów Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

- w sieci punktów sprzedaży Obligacji Banku Polska Kasa Opieki S.A.

Jak założyć IKE-Obligacje?

Konto IKE-Obligacje można otworzyć w dowolnym oddziale PKO Banku Polskiego bądź POK Biura Maklerskiego PKO BP. Można również uzyskać dostęp zdalny do swojego IKE-Obligacje na warunkach określonych w "Regulaminie korzystania z dostępu do Rachunku Rejestrowego w zakresie obligacji skarbowych za pośrednictwem telefonu lub Internetu".

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść - z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz