×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

MF: kolejny maraton programowania ma pomóc w walce m.in. z oszustami na rynku pracy

Autor: PAP Data: 16 maja 2023 21:36

W dniach 19-21 maja w Warszawie odbędzie się kolejny maraton programowania; uczestnicy zmierzą się problem oszustw na rynku pracy, spróbują też stworzyć narzędzie do wykrywania fałszywych reklam - poinformował resort finansów. Łączna pula nagród to 150 tys. zł.

Organizatorem hacathonu, który odbędzie się w The Tides w Warszawie jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, a resort finansów oraz Krajowa Administracja Skarbowa są po raz drugi partnerem tej inicjatywy.

Jak wyjaśniono, w ciągu 24 godzin uczestnicy wydarzenia mają odpowiedzieć na wyzwania z zakresu finansowo-technologicznego oraz cyberbezpieczeństwa. Podczas zbliżającego się maratonu programowania jego uczestników czekają dwa wyzwania. Po pierwsze jest to walka z oszustami na rynku pracy (#FakeJobHunter), a po drugie stworzenie mechanizmu wykrywania fałszywych reklam (#AdsDetect). Łączna pula nagród podczas hacathonu to 150 tys. zł.

"Zapraszamy otwarte umysły i pomysłowych specjalistów do procesu tworzenia innowacyjnych rozwiązań, które odpowiedzą na realne wyzwania i mają szansę na szybkie wdrożenie" - podkreślono na stronie MF.

Resort przekazał, że udział w wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich, w tym programistów, UX-owców, bezpieczników i specjalistów w dziedzinie rynków finansowych. "Serdecznie zapraszamy zarówno doświadczonych zawodowców, jak i ambitnych studentów, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności. Wystarczy zarejestrować się na stronie supervisionhack.pl. Projekty można zgłaszać indywidulanie lub w max. 6-osobowych zespołach. Nie masz swojego teamu? Możesz stworzyć drużynę na kanale Discord. Podczas całego wydarzenia możesz też liczyć na wsparcie mentorów, którzy posłużą radą techniczną lub w zakresie sposobów wdrażania pomysłów" - dodano.

Ministerstwo przekazało, że rozwiązania z poprzedniej edycji hackathonu (#Supervision_Hack 2022) są już wdrożone i wykorzystywane w bieżącym nadzorze wykonywanym przez UKNF.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz