×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

MFiPR: w ramach Programu Dostępność Plus w ciągu pięciu lat zaangażowano ponad 18 mld zł

Autor: PAP Opublikowano: 07 września 2023 20:32

Program Dostępność Plus to pierwsze tak kompleksowe ujęcie tematyki dostępności w Polsce. W ciągu pięciu lat działalności uruchomiono szereg inwestycji i zaangażowano już ponad 18 mld złotych – poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Jak przekazało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, w czwartek w Jeleniej Górze odbyło się XI Posiedzenie Rady Dostępności. Posiedzenie Rady poprowadziła przewodnicząca Rady, wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

"Koordynowany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Program Dostępność Plus, to pierwsze tak kompleksowe ujęcie tematyki dostępności w Polsce. W ciągu 5 lat działalności uruchomiono szereg inwestycji i zaangażowano już ponad 18 mld złotych" - poinformowało MFiPR.

"Planowana na lata 2018-2025 wartość inwestycji przyczyniających się do realizacji programu wyniesie około 23 mld złotych" - podano.

Jak zaznaczono, niwelowanie barier architektonicznych, cyfrowych i komunikacyjno-informacyjnych jest możliwe dzięki funduszom europejskim, a źródłem finansowania przedsięwzięć są również publiczne środki krajowe.

Podczas posiedzenia Rady Dostępności omówiono działania mająca na celu wdrażanie głównych elementów ustawy o zapewnianiu dostępności, zreferowano wnioski zawarte w sprawozdaniu z realizacji Programu Dostępność Plus za rok 2022, zaprezentowano mapę inwestycji Programu Dostępność Plus oraz podsumowano prace grup zadaniowych Rady. Jak dodano, uczestnicy spotkania mogli także zapoznać się z rozwiązaniami z zakresu dostępności wprowadzonymi w ostatnich latach na terenie Dolnego Śląska.

"Turystyka to nie tylko forma spędzania wolnego czasu, ale również alternatywna możliwość terapii i rehabilitacji osób ze szczególnymi potrzebami" - powiedziała wiceminister MFiPR.

Wskazano także, że w podziękowaniu za działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami Małgorzata Jarosińska-Jedynak oraz zastępca dyrektora Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego MFiPR Przemysław Herman, otrzymali z rąk prezesa Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Stanisława Schuberta pamiątkowe statuetki.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz