×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

MI: budowa mostu na Narwi w Teodorowie z rządowym dofinansowaniem

Autor: PAP Data: 16 maja 2023 16:15

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber podpisał umowę o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) kwotą 98,4 mln zł budowy mostu na Narwi w Teodorowie - poinformowało we wtorek w komunikacie Ministerstwo Infrastruktury.

Jak poinformował resort, w ramach przeprawy mostowej powstanie trasa dojazdowa łącząca drogę krajową nr 61 w Teodorowie w gminie Rzekuń z drogą powiatową nr 2539W w Łęgu Przedmiejskim w gminie Lelis. Cała inwestycja znajduje się w powiecie ostrołęckim, w województwie mazowieckim i będzie realizowana w latach 2023-2025.

"Kierujemy szerokie wsparcie do samorządów zainteresowanych poprawą jakości dróg lokalnych na swoim terenie. Takie inwestycje, jak most w Teodorowie, łączą ze sobą regiony, których mieszkańcy będą mogli szybciej i wygodniej podróżować w codziennych sprawach" - powiedział wiceminister Weber, cytowany w komunikacie resortu.

Jak przypomniało ministerstwo, łączna wartość środków RFRD przyznanych w województwie mazowieckim w latach 2019-2023 na realizację ponad 1,2 tys. zadań gminnych i powiatowych na prawie 1,8 tys. km wyniosła ponad 1,8 mld zł.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz