×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

MI: trwa nabór wniosków w konkursie na zakup pasażerskiego taboru kolejowego do przewozów regionalnych

Autor: PAP Data: 16 maja 2023 10:56

Trwa nabór wniosków w ogłoszonym przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych konkursie na zakup pasażerskiego taboru kolejowego do przewozów regionalnych. Kwota przeznaczona na wsparcie przedsięwzięć wynosi ponad 2 mld zł - poinformowało we wtorek Ministerstwo Infrastruktury.

Resort infrastruktury przypomniał we wtorek o trwającym naborze wniosków w ogłoszonym przez CUPT konkursie na zakup pasażerskiego taboru kolejowego do przewozów regionalnych.

"Tabor powinien być zeroemisyjny/elektryczny oraz wyposażony w europejski system zarządzania ruchem kolejowym (European Rail Traffic Management System, ERTMS)" - zaznaczyło ministerstwo w komunikacie.

MI dodało, że kwota przeznaczona na wsparcie przedsięwzięć to 2 mld 162 mln 32 tys. 705 zł.

Centrum Unijnych Projektów Transportowych poinformowało, że maksymalny poziom unijnego wsparcia dla przedsięwzięcia wynosi do 85 proc. wydatków kwalifikowanych, nie więcej niż 30 mln 880 tys. zł za jeden pojazd.

Jak podało na swojej stronie CUPT, o wsparcie mogą się ubiegać przedsiębiorstwa kolejowych przewozów pasażerskich oraz jednostki samorządu terytorialnego - w tym ich związki, stowarzyszenia i porozumienia lub działające w ich imieniu jednostki i spółki specjalnego przeznaczenia. Wniosek o objęcie przedsięwzięcia wsparciem wraz z załącznikami należy sporządzić i złożyć w aplikacji WOD2021 w terminie do 31 maja 2023 r. do godz. 23.59.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz