×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Minister Maląg do ósmoklasistów: Przed wami bardzo ważne dni

Autor: PAP Data: 23 maja 2023 10:44

Przed wami bardzo ważne dni. Jestem przekonana, że wykonana przez was ogromna praca w trakcie roku szkolnego przyniesie zamierzone rezultaty - napisała minister rodziny i pracy Marlena Maląg, życząc ósmoklasistom powodzenia na egzaminie.

We wtorek pisemnym egzaminem z języka polskiego rozpoczął się trzydniowy egzamin ósmoklasisty. W środę uczniowie klas VIII szkół podstawowych będę pisać egzamin z matematyki, a w czwartek z języka obcego nowożytnego.

"Drodzy uczniowie, przed Wami bardzo ważne dni. Jestem przekonana, że wykonana przez Was ogromna praca w trakcie roku szkolnego przyniesie zamierzone rezultaty. Trzymam za Was kciuki! Powodzenia!" - napisała minister rodziny i pracy we wtorek na Twitterze.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych nie będzie mógł przystąpić do egzaminu we wtorek, środę i czwartek, to będzie go pisał w drugim terminie - w dniach 12-14 czerwca.

Wynik egzaminu ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz