×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

MKiŚ: w czerwcu ponad 40 proc. mocy w KSE to były odnawialne źródła

Autor: PAP Opublikowano: 11 sierpnia 2023 17:25

Czerwiec był kolejnym rekordowym miesiącem w rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce; moc instalacji OZE to ponad 40 proc. całkowitej mocy zainstalowanej w Krajowym Systemie Energetycznym - podał resort klimatu. Dodano, że w czerwcu prosumenci wytworzyli ponad 1 mln MWh energii z mikroinstalacji PV.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało w piątek na platformie X (dawniej Twitter), że "czerwiec 2023 r. był kolejnym rekordowym miesiącem w rozwoju OZE w Polsce". "Według danych Agencji Rynku Energii prosumenci wytworzyli ponad 1 mln MWh energii z OZE z mikroinstalacji PV (fotowoltaicznych - PAP). To (...) przede wszystkim zasługa milionów gospodarstw domowych i przedsiębiorców, którzy zainwestowali w OZE, ale również bardzo korzystnego otoczenia regulacyjnego" - podkreślono.

Dodano, że moc instalacji wykorzystujących OZE osiągnęła ponad 40 proc. całkowitej mocy zainstalowanej w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym.

"W ostatnich latach konsekwentnie rozwijamy sektor energetyki odnawialnej. Już dziś moc zainstalowana w OZE to ponad 25 GW" - wskazał resort.

Ministerstwo wskazało, że na fotowoltaikę przypada 14 268,7 MW; na elektronie wiatrowe 8857,2 MW; na elektrownie na biomasę 981,5 MW; elektrownie wodne 977,7 MW; na elektrownie biogazowe 286,4 MW, a na hybrydowe instalacje OZE 24,1 MW.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz