×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Niemcy: 19-letni turysta, mówiący po hebrajsku, został zaatakowany w Berlinie

Autor: PAP Data: 06 sierpnia 2023 12:32

W sobotę wieczorem w stolicy Niemiec Berlinie nieznani sprawcy zaatakowali 19-letniego turystę mówiącego po hebrajsku. Mężczyzna został powalony na ziemię, bity i kopany, doznał niewielkich obrażeń; sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia - relacjonuje w niedzielę "Berliner Zeitung".

19-latek zeznał policji, że ok. godziny 22 wraz z 18-letnią znajomą szedł chodnikiem po Hedemannstrasse w berlińskiej dzielnicy Kreuzberg, rozmawiając przez telefon po hebrajsku.

Obok spacerującej pary zatrzymał się samochód, z którego wysiadło trzech mężczyzn, odzywających się do turysty po niemiecku. 19-latek nie mówił w tym języku - przekazała policja.

"Według policji, 19-latek został nagle powalony na ziemię. Trzej mężczyźni bili i kopali leżącego na ziemi turystę, po czym odjechali samochodem w nieustalonym kierunku" - opisuje "Berliner Zeitung".

Policja poinformowała, że zaatakowany mężczyzna udał się na szpitalny oddział ratunkowy z niewielkimi obrażeniami ręki i twarzy, stamtąd też wezwano policję. Jego towarzyszce nic się nie stało.

Śledztwo w sprawie niebezpiecznego uszkodzenia ciała prowadzą obecnie funkcjonariusze z urzędu kryminalnego. Sprawdzane jest też, czy atak miał podłoże antysemickie.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz