×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Ostrów Wlkp.: Miasto zakupiło sześć nowych autobusów elektrycznych za prawie 17 mln zł

Autor: PAP Data: 16 maja 2023 10:25

Miasto zakupiło sześć nowych autobusów elektrycznych za prawie 17 mln zł. Ponad połowa tej kwoty to bezzwrotne dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – powiedziała we wtorek PAP prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek.

Jak przekazała Klimek, łącznie w Ostrowie Wlkp. po ulicach będzie jeździło 16 autobusów elektrycznych. Trzy pierwsze takie pojazdy pojawią się w mieście w lipcu, trzy kolejne w październiku.

Pasażerowie nowych autobusów będą mogli korzystać z ładowarek USB oraz bezpłatnej sieci Wi-Fi. Pojazdy są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, dla których wydzielono specjalnie miejsca. Przy podjeździe na przystanek działa funkcja obniżania podłogi z wysuwaną platformą dla wózków inwalidzkich oraz dziecięcych. Specjalnie dla osób niewidzących przyciski STOP oznaczone są w języku Braille'a. W każdym z autobusów umieszczony jest defibrylator.

"Pierwsze elektryki przyjechały do nas sześć lat temu. Wówczas, jako pierwsi w Wielkopolsce, rozpoczęliśmy erę elektromobilności" - powiedziała PAP Beata Klimek.

Wraz z sześcioma nowymi autobusami Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wlkp. wzbogaci się o sześć stanowisk do ich ładowania.

Obecnie trwają prace dotyczące przygotowania infrastruktury energetycznej. Umowę na zakup elektryków podpisano w kwietniu ubiegłego roku. Wartość całego zamówienia to prawie 17 mln złotych, z czego 64 procent kwoty to dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Obecnie tabor spółki MZK liczy w sumie 54 autobusy.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz