×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Ostrów Wlkp.: Na realizację trzech inwestycji miasto pozyskało 9,4 mln dotacji z Polskiego Ładu

Autor: PAP Opublikowano: 08 sierpnia 2023 11:09

Rozpoczęły się prace związane z przebudową Ronda Bankowego, Parku Kilińskiego oraz Skweru Żołnierzy Niezłomnych w Ostrowie Wlkp. Koszt inwestycji to 10 mln z ł, z czego 94 proc. dotacji pochodzi z rządowego programu Polski Ład – powiedziała we wtorek PAP prezydent Beata Klimek.

Prace na Rondzie Bankowym rozpoczną się od przebudowy gazociągu. Dopiero po nich, ruszą prace związane z budową ronda turbinowego. Oznacza to, że jazda po nim - jak powiedziała prezydent Ostrowa Wlkp. - będzie dużo bardziej bezpieczna dla kierowców.

Rondo na czas jego przebudowy nie będzie zamknięte, ale kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Równoległe z przebudową ronda trwać będą prace w Parku Kilińskiego. Drzewa zostały zabezpieczone słomianymi matami i deskami, by uchronić je przed przypadkowymi uszkodzeniami. W ramach prac wymieniony zostanie grunt. W parku pojawi się nowa roślinność i ławeczki. Nowy wygląd zyska też dotychczasowy klomb przy fontannie, która od lat ozdabia miasto. Pojawią się nowe alejki, a te dotychczasowe, w dużej mierze zyskają nawierzchnię mineralną, przepuszczającą wodę.

"Rozpoczynamy wielomilionowe inwestycje związane z naszym bezpieczeństwem i wypoczynkiem. Nic nie ozdabia miasta tak jak zieleń" - powiedziała prezydent Beata Klimek.

W ramach prac zrewitalizowany zostanie także Skwer Żołnierzy Niezłomnych. Tam także pojawią się nowe nasadzenia oraz mała architektura.

W sumie te trzy zadania kosztować będą ponad 10 milionów złotych. Aż 94 procent to pieniądze, które miasto pozyskało z rządowego programu Polski Ład. Wykonawca na realizację wszystkich inwestycji ma rok.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz