×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

P. Müller o programie "Lokalna półka": Patriotyzm konsumencki będzie dużo łatwiejszy

Autor: PAP Opublikowano: 06 września 2023 08:46

Program "Lokalna półka" pozwoli na podejmowanie świadomych decyzji zakupowych. Na paragonach będzie można sprawdzić, z jakiego kraju pochodzi dany produkt. Patriotyzm konsumencki będzie dużo łatwiejszy - wskazał rzecznik rządu Piotr Müller.

W środę Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło trzeci, nowy punkt programu PiS na kolejną kadencję - program "Lokalna półka", czyli wprowadzenie obowiązku, aby markety w swojej ofercie miały minimum 2/3 owoców, warzyw, produktów mlecznych i mięsnych oraz pieczywa pochodzących od lokalnych dostawców, a na paragonach była informacja z jakiego kraju pochodzi produkt.

"Kolejny dzień i kolejny konkret Prawa i Sprawiedliwości. Dziś proponujemy program +Lokalna półka+. Zależy nam, aby w ofercie sieci handlowych obowiązkowo znalazło się określone minimum owoców, warzyw, produktów mlecznych i mięsnych oraz pieczywa, które pochodzą od lokalnych producentów. Zyskają na tym rolnicy, sieci handlowe oraz konsumenci. Na paragonach będzie też można sprawdzić, z jakiego kraju pochodzi dany produkt. Będzie też na nim widać, jaka jest suma wydatków na polskie produkty. Pozwoli to na podejmowanie świadomych decyzji zakupowych. Patriotyzm konsumencki będzie dużo łatwiejszy" - napisał rzecznik rządu Piotr Müller na Twitterze.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w niedzielę w Kielcach, że od poniedziałku jego formacja rozpocznie prezentowanie swojego programu wyborczego.

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił jeden z punktów dotyczący rewitalizacji osiedli z wielkiej płyty. We wtorek minister zdrowia Katarzyna Sójka zapowiedziała wprowadzenie programu "Dobry posiłek" dla wszystkich pacjentów polskich szpitali.

"W sobotę w Końskich odbędzie się całościowa prezentacja programu PiS" - przekazał PAP rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz