×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Park Rozrywki Energylandia: 11 mln gości w ciągu 9 lat

Autor: PAP Data: 14 lipca 2023 22:19

Około 11 mln ludzi odwiedziło Park Rozrywki Energylandia w Zatorze w ciągu 9 lat jego działalności. „Zaczynaliśmy na 26 hektarach, teraz jest 70, a docelowo ma być 200” – powiedziała PAP dyrektor ds. marketingu parku Justyna Dziedzic.

"Podczas pandemii koronawirusa park był nieczynny, ale dawno już o tym zapomnieliśmy. Turystyka krajowa bardzo szybko się odrodziła, zaczęli też wracać goście zagraniczni - sporo mamy ludzi z Czech, Słowacji czy Litwy, ale też na przykład ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich" - dodała.

Jej zdaniem część klientów przyjeżdża do Energylandii przy okazji zwiedzania innych miejsc w Polsce, a dla niektórych park jest głównym celem podróży.

14 lipca zatorski park świętował dziewiąte urodziny.

"W międzyczasie bardzo mocno się rozbudowaliśmy. Zaczynaliśmy na terenie 26 hektarów, teraz atrakcje zajmują 70. Rośniemy, zmieniamy się, docelowo ma to być 200 hektarów. W planach na najbliższe lata są kolejne inwestycje, m.in. budowa krytego parku wodnego wraz z hotelem" - wyjaśniła Dziedzic.

Zaznaczyła, że odwiedzający Energylandię przyjeżdżają także na dwa, trzy dni, korzystając z lokalnej bazy noclegowej.

Podkreśliła, że obiekt jest zamykany w listopadzie, lutym i marcu m.in. dla wykonania badań technicznych urządzeń.

Przyznała, że choć nie brakuje chętnych na skorzystanie z wodnej części parku, to największą popularnością cieszy się niezmiennie jego 18 rollercoasterów.

autor: Piotr Girczys

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz